Благополучието на вашето дете

 

  • Искате да видите детето си силно, издръжливо, закалено, умно и образовано, весело и жизнерадостно?

  • Искате да закалите волята и характера му, искате да стане внимателно и отзивчиво, добър приятел?

  • Искате то да намери мястото си в живота?

 

 

 

 

    Тогава:
  • Интересувайте се колкото е възможно по-често от успехите и поведението на децата си!

  • Педагозите в училище са ваши помощници във възпитанието. Съветвайте се с тях, помогнете им да опознаят вашите деца и техните най-добри страни!

  • От вас, вашето спокойно отношение, вашата мъдрост в голяма степен зависи това, как ще се чувства вашето дете в училище!

  • Вие можете и трябва да направите така, че детето ви да остане с хубави спомени за годините, прекарани в училище и за това неговите знания да не се превърнат в безполезен багаж, губен с течение на годините!

 

 

ВАШЕ  ЗАДЪЛЖЕНИЕ  Е:

 ВИЕ  ИМАТЕ  ПРАВО:

1. Да осигурявате посещаемостта на ученика в училище.

1. Периодично да получавате информация за успеха и развитието на децата Ви в образователно-възпитателния процес, за спазването на училищната дисциплина, уменията им за общуване с учениците и учителите и интегрирането им в училищната среда.

2. Да се запознаете срещу подпис с училищния учебен план и с правилника за дейността на училището при записване на детето или ученика.

 

2. Да се срещате с класния ръководител и учителите в определеното приемно време или в друго удобно за двете страни време.

3. Да не допускате явяването на ученика в училище с облекло или във вид, които не съответстват на правилника на училището, положението му на ученик и на добрите нрави.

 

3. Да участвате в родителските срещи

4. Редовно да се осведомявате за успеха и развитието на детето или ученика в образователно-възпитателния процес, за спазването на училищната дисциплина, за уменията му за общуване с децата или учениците и учителите и интегрирането му в училищната среда.

4. Да изразявате мнение и да правите предложения за развитие на училището.


5. Да се явявате в училището, когато важни причини налагат това и бъдете поканени от класния ръководител или директора.

6. Да участвате в училищното настоятелство.

 

7. Да бъдете консултирани по въпроси, свързани с възпитанието на децата и учениците, от специалист, за което училището ще оказва необходимото съдействие.